O mně

Osobní život

Narodil jsem se v roce 1971 v Novém Městě na Moravě.

Mám mladšího bratra Martina. Chodil jsem nejprve na 4. ZŠ Žďár nad Sázavou a později na Gymnázium v Novém Městě na Moravě. Na VUT v Brně jsem vystudoval obory přístrojová technika, optika a jakost.

Jsem již 26 let ženatý a se svojí manželkou vychovávám tři děti. Dva starší synové studují na VUT v Brně. Mladší dcera je žákyní základní školy.

Kariéra

Krátce po vystudování vysoké školy jsem vyvíjel strojní programy, které zajišťovaly chod výrobků přes jednotlivá strojní místa, pracoviště a dílny. Patnáct let jsem pracoval ve firmě Compas-Automatizace jako programátor automatů v průmyslu, později jako programátor vizualizačních softwarů, které sloužily operátorům řídit a kontrolovat technologie firem. Od roku 2012 jsem pracoval jako projektový manažer pro uvádění nových výrobků (předních světlometů aut) do sériové výroby ve firmě Automotive-lighting. Spolupracoval s velkými automobilkami jako například BMW, Daimler, VW, Škoda, Renault, Opel, Peugeot a další.

V roce 2010 jsem vstoupil do politiky, po komunálních volbách jsem byl zvolen do kontrolního výboru a do komise pro sport a volný čas. Pracoval jsem i v krajských komicích pro vyhodnocení grantových programů Kraje Vysočina. V roce 2014 jsem byl jako lídr kandidátky zvolen místostarostou Žďáru nad Sázavou. V roce 2018 se mi podařilo pozici obhájit a obdržel jsem ze všech kandidátů nejvíce preferenčních hlasů.

V krajských volbách v roce 2020 jsem byl zvolen jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelem Kraje Vysočina.

Ve volbách do Senátu v roce 2020 jsem kandidoval jako nestraník za KDU-ČSL v obvodu č. 51 – Žďár nad Sázavou. V prvním kole jsem získal 31,01 % hlasů a postoupil tak z 1. místa do druhého kola,které se mi také podařilo vyhrát. V Senátu jsem členem Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.